PlayWorld

Gry liczbowe

Dentysta z Tarnowskich Gór tłumaczy fenomen turystyki medycznej

2.jpg

Turystyka medyczna jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem w Polsce. Trudno się zresztą dziwić temu stanowi rzeczy, łączy ona przecież dwie istotne rzeczy wielu z nas. Na jednej szali jest poprawa zdrowia, na drugiej podróże. Czyż może istnieć lepsze połączenie?

Czym jest turystyka medyczna?

Na samym początku chciałabym się skupić na wyjaśnieniu samego pojęcia turystyki medycznej. Najprostszą definicją byłoby powiedzenie, iż jest to forma podróżowania wraz z leczeniem. Jednakże w szerszym pojęciu turystyka medyczna jest rozumiana jako szeroko pojęta opieka medyczna zarówno w obszarze własnego kraju, jak i zagranicą, polegającą głównie na poprawie własnego zdrowia lub wyglądu połączonego z wypoczynkiem oraz zwiedzaniem danego miejsca. Turystyka ma na celu nie tylko poprawę fizyczną, ale również psychiczną człowieka, co jest bardzo skuteczne, dzięki zmianie atmosfery oraz klimatu.

Jak to wszystko się zaczęło?

Swoje początki turystyka medyczna ma już w starożytności, a konkretnie w Grecji, już około 2000 roku p.n.e. Pierwsi turyści medyczni, był w ich gronie Hipokrates, udawali się do uzdrowisk, takich jak: sanktuarium Asklepiosa w mieście Epidauros. Formy takich pielgrzymek utrzymywały się ponoć aż do II wieku n.e., o czym dowiadujemy się od Pauzaniasza, starożytnego podróżnika. Dzisiejsza turystyka medyczna poprzez rozwój technologi oraz łatwości przemieszczania się do innych krajów znacznie się rozwinęła, przybierając zupełnie inną formę. Współczesna turystyka medyczna łączy w sobie elementy terapii oraz zwiedzania. Jest to tym prostsze, iż osoby zainteresowane poddaniem się konkretnemu zabiegowi poza terenem swojego kraju, nie mają żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty. Uzyskanie takich informacji ułatwia im internet, w którym potencjalni pacjenci mogą znaleźć wszelkie pomocne im wiadomości.

A jak to wygląda u nas?

Gwałtowny wzrost popularności podróży w celach leczniczych spowodował, iż powstało wiele firm specjalizujących się w organizacji wycieczek leczniczych. Jednak takie firmy nie są jedynymi opcjami dla turystów medycznych. Oferty podobnego typu można znaleźć również w gabinetach medycznych, czy nawet przychodniach dentystycznych. Niektóre z nich tak jak dentysta tarnowskie góry przyjmuje pacjentów w ramach turystyki medycznej. Chętne osoby mogą podleczyć swoje zęby oraz stan jamy ustnej, dzięki zabiegom jakie oferuje dentysta z Tarnowskich Gór, choć, oczywiście, także inne kliniki oferują swoje usługi w tym zakresie. To już od nas samych oraz naszego zdrowia zależy, jakich badań oraz zabiegów się podejmiemy.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://www.forummedyczne.pl/aparat-ortodontyczny-a-licowki-t29087.htm

http://ecandy.pl/chirurg-dentysta-tarnowskie-gory-interwencje-staja-sie-koniecznoscia

http://giecidede1982.blogspot.com/2016/04/stomatolog-tychy-pomoze-ci-zadbac-o.html

http://cache.waw.pl/pomoce-optyczne-dla-niedowidzacych-idealne-na-prezent-dla-babci

http://danydeko1423.blogspot.com/2016/07/dbaj-o-profilaktyke-pomoze-ci-dobry.html